Blog o modulárnych domoch

Ako financovať výstavbu montovaného domu?

Ako financovať montovaný dom

Pri výstavbe domu z klasických materiálov je možné rozdeliť financovanie na niekoľko etáp. Vzhľadom na postupnú výstavbu v rôznych časoch je plánovanie financovania takejto stavby možné rozdeliť na dlhšie časové obdobie. Tým pádom je možné čerpať finančné zdroje formou úveru z banky postupne po jednotlivých etapách. No pri výstavbe montovaného domu nie je možné využiť takéto “etapové” financovanie, pretože, celá stavba je postavená v priebehu niekoľkých dní. Napriek tomu je však možné Váš budúci montovaný dom financovať rôznymi spôsobmi. Financovanie montovaného domu, teda aj domu z oceľovej konštrukcie je nutné dopredu detailne vypracovať už pred samotnou výstavbou.

 

Foriem alebo možností ako financovať výstavbu montovaného domu je niekoľko

 

1. Financovanie montovaného domu hotovosťou

Najjednoduchšou formou financovania montovaného domu je jeho financovanie prostredníctvom hotovosti. Ak disponujete hotovosťou je proces výstavby montovaného domu nielen najjednoduchší, ale aj najrýchlejší. Dopredu sa zmluvne dohodne finálna cena výstavby domu na kľúč aj s presným dátumom, kedy bude treba za dom zaplatiť. Naša spoločnosť v prípade financovania hotovosťou vyžaduje väčšinou splatenie 30tich až 50 % pri podpise zmluvy v závislosti od náročnosti projektu a zvyšnú čiastku pri protokolárnom odovzdávaní stavby. Samozrejme každý klient má iné predstavy a preto si dohodneme vždy podmienky individuálne. Sú prípady kedy boli peniaze v banke vinkulované v náš prospech formou akreditívu a nebolo teda nutné platiť zálohu. Táto forma je pre nás a aj našich klientov vhodným finančným nástrojom, pretože peniaze uvoľní banka iba na základe splnenia podmienok, ktoré sú vopred stanovené v zmluve. Naši klienti, hlavne tí, ktorí nás nepoznajú, sa tak nemusia obávať, že by o svoje financie prišli a majú garanciu svojich peňazí zaistenú na 100%.

 

2. Financovanie montovaného domu založením inej nehnuteľnosti

Financovanie hotovosťou nie je vždy možné a preto najčastejšie využívajú naši klienti financovanie domu založením inej nezaťaženej nehnuteľnosti vo svojej banke, ktorá vie nastaviť hypotekárny úver presne tak, aby sa dali čerpať financie na výstavbu montovaného domu. Najčastejšie zakladanou nehnuteľnosťou je byt, prípadne dom alebo pozemok, či iná nehnuteľnosť. Ak potrebujete prefinancovať kúpu pozemku a aj výstavbu domu je nevyhnutné využiť služby špičkových hypo poradcov, ktorí majú skúsenosti s takýmto financovaním. Naša spoločnosť spolupracuje s najlepšími slovenskými hypo poradcami, ktorí vedia nastaviť financovanie čo najefektívnejšie a čo najmenej finančne náročné pre Vás. Vždy sa snažia využiť maximálne možnosti všetkých bánk, vyhodnotiť ich a následne Vám navrhnúť najlepšiu ponuku.

 

3. Financovanie bez založenia inej nehnuteľnosti

Montovaný dom sa dá financovať aj bez založenia inej nehnuteľnosti, no je to najnáročnejší spôsob financovania. Aj keby ste si spravili základovú dosku svojpomocne, budete potrebovať finančnú hotovosť v určitej výške. Pri podpise zmluvy je väčšinou potrebné zaplatiť 30 až 50% stavby, čiže ak dom bude stáť 100.000 € je potrebné disponovať hotovosťou aspoň 35.000 €. Následne po dokončení domu je možné požiadať banku o úver na túto nehnuteľnosť a zaplatiť tak za dom stavebnej spoločnosti. Ak je už nehnuteľnosť postavená je vybavenie úveru vo väčšine prípadov jednoduchšie a rýchlejšie. No netreba zabúdať, že takéto financovanie je veľmi rizikové z hľadiska toho, že neviete dopredu, akú presnú výšku úveru Vám banka schváli a či pokryjete všetky náklady, ktoré je potrebné zaplatiť!

Ak plánujete využiť túto tretiu alternatívu, je nevyhnutné riešiť financovanie montovaného domu prostredníctvom skúseného hypo poradcu. Nestačí iba prísť do banky a informovať sa, či pri Vašich príjmoch bude schválený úver a v akej výške. Mnoho ľudí, ktorí si sami chcú “zmanažovať” financovanie, urobí túto chybu. Týmto zbytočným stresom sa môžete vyhnúť a dopredu vedieť všetky podmienky. Ak využijete služby špičkových hypo poradcov nemusíte sa obávať. Pozitívnou správou pre Vás je, že naši hypo poradcovia pracujú pre Vás zdarma, čiže sa nemusíte obávať z nejakých ďalších poplatkov. Platení sú z banky a preto je snahou banky Vám poskytnúť tie najlepšie možné podmienky, ktoré väčšinou sami nedokážete v banke tak povediac “vybojovať”.

Tieto tri formy financovanie montovaného domu sú najzaužívanejšie. Nebránime sa ani iným alternatívam financovania a preto, ak zvažujete výstavbu domu cez našu spoločnosť, tak je najlepšie sa s nami skontaktovať, aby sme si osobne vedeli prejsť naše spoločné možnosti.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Ako financovať výstavbu montovaného domu?
Autor
Popis
Financovanie montovaného domu, teda aj domu z oceľovej konštrukcie je nutné dopredu detailne vypracovať už pred samotnou výstavbou. Foriem alebo možností ako financovať montovaný dom je niekoľko.

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu