Mnoho ľudí nemá úplne jasnú predstavu, čo modulárne domy vlastne sú a čo môžu ponúknuť oproti domom napríklad z tehly alebo dreva. Všeobecný názor, že tehla je tehla je síce pravdou, veď drevo je drevo a oceľ je oceľ, ale na základe tejto jednoduchej definície sa nedá presne usúdiť či je daný typ materiálu pre Vás výhodný. Aby sme Vám objasnili, čo presne modulárne domy sú, musíme začať od začiatku…

 

Modulárne domy

 

Modulárny dom je dom, ktorý je vyrobený z oceľovej konštrukcie – skeletu, a ten je následne “laicky” povedané, obalený potrebnými vrstvami izolácie a to od vnútornej až po vonkajšiu omietku. V konečnom dôsledku nikto na pohľad nedokáže povedať, že ide o modulárnu stavbu, lebo sa od klasickej neodlišuje na pohľad ničím.

Modulárne domy sú často nazývané aj ako kontajnerové domy. Netreba si však hneď predstaviť odpadkový kôš. Kontajnerové, modulárne sú nazývané pre svoju podstatu. Každá modulárna budova, každý modulárny dom je naprojektovaný architektmi tak, že sa skladá z niekoľkých modulov, ktoré následne po sfinalizovaní vytvárajú jeden celok. Pre jednoduchšiu predstavu ide o domy z niekoľkých modulov, väčšinou v tvare kvádra, ktoré sa jednoducho skladajú, rovnako jednoducho sa rozširujú alebo rovnako jednoducho sa jednotlivé moduly odstraňujú.

 

Modulárne domy v praxi

Ak ste mladý človek, potrebujete priestor na bývanie dajme tomu okolo 50 m2. Postupne si však založíte rodinu a potrebujete obytný priestor rozšíriť o ďalšie miestnosti. Pri klasických typoch domov to nebýva až také jednoduché, no pri modulárnych sa dá stavba jednoducho rozšíriť o ďalší modul, teda ďalšiu izbu v priebehu niekoľkých dní. Z dvojizbového domu môže byť 3 či viac izbový, samozrejme, ak to povoľuje dostatočný priestor na Vašom pozemku. Takto rozšírite svoj dom o ďalšie miestnosti a žijete v priestore 100 – 120 m2 so svojimi deťmi. A následne keď Vám deti odrastú a vyletia takpovediac z rodičovského hniezda a Vy už taký veľký priestor potrebovať nebudete, jednoducho odstránite nepotrebné moduly a vykurujete a využívate menší, Vám pohodlný. Presne také jednoduché je to s modulárnymi stavbami.

 

Ako sa vyrábajú modulárne domy

Naše modulárne domy sú všetky pripravované vo vyhrievanej fabrike, čo umožňuje výstavbu a realizáciu aj v zimných mesiacoch. Nie sme obmedzení poveternostnými podmienkami a ani ročným obdobím.

Po výbere modulárneho domu a zaplatení zálohy začneme s výrobou Vášho domčeka presne podľa Vašich predstáv. Jednotlivé moduly Vášho domu vyrobíme a pripravíme vo fabrike. Keď sú vyrobené, tak ich prepravíme na Váš pozemok, kde ich v priebehu niekoľkých dní sfinalizujeme do jedného celku a vytvoríme tak dom podľa Vašich predstáv a zadania. A Vy sa môžete doňho nasťahovať :)

 

Modulárne domy Vám šetria nielen čas, energiu a peniaze, ale aj nervy

Vzhľadom na skutočnosť, že sú jednotlivé moduly pripravované u nás, eliminujeme stavebný ruch priamo na pozemku na minimum a zároveň eliminujeme aj Vašu nervozitu, ktorá sa často spája s výstavbou domu. Veď na Vašom budúcom domčeku Vám záleží, aby bol postavený podľa Vašich predstáv, čo je pochopiteľné.

Naša spoločnosť práve predchádza týmto zbytočným nervóznym situáciám. Tak ako my máme radosť z výstavby domu, chceme aby ste sa aj Vy tešili rovnako od jeho výberu až po nasťahovanie a samozrejme aj potom dlhé roky pri jeho obývaní.

Domy sa skladajú z 90tich % z recykľovateľných materiálov a sú vhodné aj pre alergikov, čo klasické materiály, akými je napríklad tehla, veľmi odporúčané nie sú. Nízkoenergetický štandard domov zabezpečuje jeho nízkonákladovú prevádzku počas celého roka. Ušetrené peniaze na energiách môžete následne využiť podľa vlastného uváženia, napríklad aj na spoločnú rodinnú dovolenku.

O výhodách modulárnych domoch sa dočítate v našej sekcii Výhody modulárneho domu.

Návrat na vrchu