Časté otázky o modulárnych domoch

Prečítajte si časté otázky a odpovede o modulárnych domoch (FAQ), s ktorými sa stretávame v praxi najčastejšie. Mnohé Vaše otázky zaiste nájdete na tejto stránke. Ak by ste napriek tomu mali viac otázok a nenájdete na ne odpovede na našej stránke, neváhajte a kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom. Všetky naše kontakty nájdete v sekcii kontakty.

Modulárne domy bežne dodávame v priebehu 30 až 60 dní od finálneho schválenia, podpisu zmluvy a zaplatenia zálohy. V prípade atypických stavieb do 90 dní.

Stavebné povolenie alebo ohlásenie stavby je potrebné vždy na príslušnom stavebnom úrade. Každý stavebný úrad posudzuje stavby individuálne a preto je našim odporúčaním navštíviť príslušný stavebný úrad a informovať sa o presných podmienkach. Ak nemáte čas navštíviť stavebný úrad, môžeme to vyriešiť za Vás formou inžinieringu.

Ceny uvádzané pri jednotlivých domoch sú vrátane DPH a sú za prevedenie HOLODOM. V prípade, že máte záujem o prevedenie domu v štandarde, tzn. dom na kľúč, neváhajte nás kontaktovať a presnú cenu Vám vypočítame podľa Vašich zadaných požiadaviek.

Každý dom má na svojej podstránke presnú cenu prevedenia domu v holodome. V rámci ceny holodomu sú započítané tieto položky:

 • klasická vonkajšia silikónová omietka s farbou podľa Vášho výberu
 • vnútorné steny s maľovkou v bielej farbe
 • elektrické podlahové infrakúrenie alebo elektrické vykurovanie konvektormi
 • 6 komorové plastové okná v dvojskle s farbou podľa Vášho výberu
 • základné plastové vstupné dvere s farbou podľa Vášho výberu
 • plochú studenú fóliovú strechu v cene holodomu

Domy v prevedení holodom neobsahujú:

 • vnútorné podľahy
 • interiérové izbové, kúpeľnové a WC dvere
 • obklady a dlažbu
 • kuchynskú linku
 • vaňu a sprchový kút
 • wc
 • umývadlá a batérie
 • základovú dosku
 • dopravu z fabriky k Vám na pozemok
 • prípravu pozemku a prípojok
 • stavebné povolenie
 • obloženie domu kamenným obkladom
 • obloženie domu dreveným obkladom
 • drevenú terasu
 • montáž

Tieto položky patria do štandardného vybavenia domu, ktoré si môžete vybrať podľa vlastného výberu. Presnú cenu štandardu Vám vypočítame na základe zadaných Vami požadovaných parametrov.

Štandardná záručná doba modulárneho domu od nás je 36 mesiacov podľa zákona.

Výška zálohy je stanovená na 50 % pri podpise zmluvy. Ďalších 30 % je potrebné zaplatiť pred dodaním stavby a to do 7 dní odo dňa, kedy Vám doručíme protokol o realizácii stavby, tzn. protokol o čase a dátume zhotovenia stavby na Vašom pozemku. Zvyšných 20 % z ceny stavby je potrebné zaplatiť do 7 dní odo dňa podpísania protokolu o odovzdaní stavby.

Ak si chcete postaviť dom, zrejme chcete čo najmenej času a hlavne starostí a stresov absolvovať okolo tejto nemalej udalosti. My ako jedna z mála spoločností Vám dodáme stavbu na kľúč presne tak ako jej popis naznačuje. Po definovaní Vašich predstáv a očakávaní vyriešime všetko my za Vás. Od návrhu domu, výrobu, dodanie domu podľa stanoveného termínu až po odovzdanie kľúčov od Vášho nového domu. Nemusíte sa starať o stavebné povolenie, o riešenie základovej dosky, o stavebný dozor, odnos stavebného odpadu. O nič sa nemusíte starať! Od začiatku až po finalizáciu sa o Váš nový domček postaráme my. Samozrejme ak sa chcete zapojiť do jednotlivých krokov, participácii sa nebránime :)

Financovať modulárny dom môžete hneď viacerými spôsobmi. Prvým najjednoduchším je platba v hotovosti. Druhým spôsobom je hypotekárny úver, v prípade, že splníte podmienky niektorej z bánk buď výškou Vášho príjmu alebo založením inej nehnuteľnosti. Existujú aj ďalšie možnosti, s ktorými Vám radi pomôžu naši finanční poradcovia, ktorí sú špičkou vo svojom odbore.

Toto záleží iba od Vás. Naše stavby je možné umiestniť na oceľové zemné vruty prípadne pätky. Ďalšou alternatívou sú základové betónové pásy alebo ak by ste požadovali aj klasickú betónovú základovú dosku. Naša spoločnosť ako jediná na Slovensku ponúka prevedenia jednotlivých domov už priamo s betónovou podlahou. Je to unikát, ktorý umožňuje naša technológia modulárnych stavieb.

Áno, bežne staviame modulárne domy aj na svahoch. Jediným obmedzením je prístupnosť, kedy miesto stavby musí byť prístupné nákladným autom, ktoré jednotlivé moduly bude skladať na pripravené miesto.

Úplne jednoducho. Stačí prejsť na stránku Cena modulárneho domu a veľkosť a následne si zaškrtnúť v pravom hornom rohu jednotlivých domov políčko na označenie domov, ktoré si prajete porovnať. Ako posledný krok kliknite na tlačítko Porovnať domy. Vami zvolené domy sa jednoducho zoradia vedľa seba a Vy jednoducho môžete porovnávať ich parametre.

Možností vykurovania existuje niekoľko. Záleží na Vašich preferenciách a očakávaniach. Od elektrického vykurovania, až po pasívny spôsob.

Áno samozrejme. Každý dom vieme zrealizovať aj s krbom a výduchmi do iným miestností.

Nie. Modulárne domy sa umiestňujú na základy alebo na vruty jednotlivo žeriavom a spájajú sa dokopy špeciálnymi úchytmi, ktoré však zabezpečujeme my.

Náklady na dopravu sú závislé od vzdialenosti z našej výrobne k Vám. Presnú cenu Vám vypočítame na základe informácie o umiestnení domu.

Jednotlivé moduly sú prepravované kamiónmi a skladané následne žeriavom.

Modulárny dom má životnosť minimálne 70 rokov. Od bežnej stavby sa neodlišuje. Jeho opotrebenie je závislé od Vašej starostlivosti o dom.

Samozrejme. Ponúkame Vám niekoľko alternatív interiéru. Ak by Vám tieto nepostačovali, vieme Vám presne vypočítať cenu za Vami požadované a taktiež ho u Vás zrealizovať.

Samozrejme. Veľa ľudí si objednáva najmenšie domy pre účely chaty, prípadne na účely admnistratívnej budovy a podobne.

Nie. Okrem našich typizovaných domov je možné vyrobiť aj atyp buď na základe projektu od Vás alebo na základe spracovania projektu od našich architektov a konštruktérov.

Áno samozrejme. Garáž Vám vieme dodať k domu. Vo väčšine prípadov dodávame samostatne stojacu garáž o rozmeroch 4 x 8 metrov. Ak by ste potrebovali iný rozmer alebo bližšie informácie, stačí nás kontaktovať.

Modulárny dom je rýchlo postavený, jednoducho sa rozširuje a konštrukcia je vyhotovená tak, že žiadna zo stien nie je nosná. Kedykoľvek je možné stenu odstrániť, doplniť a podobne. Pri klasickom tehlovom dome to nie je možné. Taktiež čo sa týka nákladov na energie. Modulárny dom je ultranízkoenergetický. Teplo môže potenciálne unikať iba v okolí okien a vonkajších dverí. Pri tehlovom dome a zlej izolácii môže teplo unikať kdekoľvek.

Sumár
Názov článku
FAQ o modulárnych domoch
Autor
Popis
FAQ modulárne domy, časté otázky o modulárnych domoch Vám prinášajú odpovede na otázky, s ktorými sa stretávame najčastejšie. Pre viac info nás kontaktujte

14 Poznámky

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu