Blog o modulárnych domoch

Rosenie okien je častým problémom v bytoch, ale aj v rodinných domoch. Mnoho ľudí hľadá práve odpoveď nielen na otázku, prečo sa okná rosia, ale aj ako odstrániť rosenie okien? Každopádne rosenie okien je riešiteľným problémom, ale musíte najprv identifikovať príčinu tohto problému…

Ako odstranit rosenie okien

 

Ako odstrániť rosenie okien?

Rosenie okien môže vznikať z vnútornej strany okien v interiéri a taktiež z vonkajšej strany v exteriéri.

Rosenie okien z vonkajšej strany je dôkazom toho, že Vaše okná dobre izolujú. Voda na vonkajšej strane okna sa vyzráža v prípade, že vonku je vysoká vlhkosť vzduchu. Rosenie okien z vonkajšej strany nie je problémom, je to skôr dokazom voľby kvalitných okien.

Naopak rosenie okien z vnútornej strany prináša negatíva a môže vznikať z viacerých príčin.

V prípade, že sa Vám rosia okná v interiéri, je to znamenie, že nie je všetko v poriadku s mikroklímou vo Vašom [...]

Viete čo je svetlovod a na čo sa používa?

Svetlovod slúži na privedenie prirodzeného denného svetla na miesta v dome, kde by ste inak museli počas dňa svietiť svietidlom.

Najčastejšie býva svetlovod inštalovaný na chodby, schodiská, do šatníkov a na toalety, prípadne do kúpeľní bez okien. Presvetlenie obytného priestoru pozitívne vplýva na naše zdravie, čím sa zabezpečuje prirodzenejšie a komfortnejšie bývanie, zároveň šetríte náklady na elektrickú energiu.

Ušetrite peniaze so svetlovodom aj Vy a zabezpečte pre svoju rodinu zdravší domov!

Usetrite peniaze so svetlovodom aj vy

 

Ušetrite peniaze so svetlovodom aj Vy!

 

Svetlovod je jednoduché zariadenie, ktoré má za úlohu priviesť dostatočné množstvo denného svetla zo strechy, prípadne z fasády domu do miestnosti, v ktorej nie sú okná alebo strešné svetlíky.

V súčasnej dobe, kedy často trávime čas v uzavretých priestoroch je svetlovod ideálnym pomocníkom pre naše zdravie. Ovplyvňuje totiž celkovú pohodu človeka, kvalitu jeho [...]

Rýchle vetranie otvorením okna na niekoľko minút sa môže zdať na prvý pohľad ekonomické. Veď sa iba rýchlo “vymení” vydýchaný vzduch za čerstvý z vonka a potom zavriem okno. No opak je pravdou.

Ide o najdrahší spôsob vetrania! Výmena vzduchu prebehne síce rýchlo, ale zohriaty vzduch z interiéru vypustíte von rovnako rýchlo. Takýmto spôsobom vetrania vpustíte do interiéru okrem čerstvého vzduchu aj nechcený prach, peľ, prípadne hmyz a podobne.

V dnešnej dobe neustále narastajúcich nákladov na energie, nie je vetranie oknom vyhovujúce a preto je potrebné zabezpečiť ekonomickejšiu a zdravšiu výmenu vzduchu. Ale viete ako správne vetrať?

Rekuperacia vzduchu

Viete ako správne vetrať?

 

Pokiaľ chcete znížiť náklady na energie, je potrebné, aby Vaša nehnuteľnosť disponovala riadeným vetraním. Riadené vetranie alebo inak povedané, rekuperácia vzduchu, dávkuje vzduch podľa potreby. Rekuperačná jednotka kontroluje koncentráciu oxidu uhličitého a relatívnu vlhkosť v interiéri a to bez poveternostných vplyvov z exteriéru.

[...]

Zrealizovali sme ďalší modulárny dom. Tentokrát do tvaru T s atypicky riešeným pôdorysom. Dom má obytnú plochu 72,5 m2 a ponúka ideálne riešenie bývania pre mladú rodinku s jedným dieťaťom. Dom sme realizovali do prevedenia holodom.

 

Začiatok výstavby

30.08.2016

Ukončenie výstavby

29.09.2016

Miesto realizácie

Svederník

Pôdorys modulárneho domu T

Modularny dom T pôdorys

 

Modulárny dom T vo videu

 

 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

 

Energetická hospodárnosť budov je definovaná ako množstvo energie potrebnej na užívanie stavby a to najmä na vykurovanie, prípravu teplej vody, chladenie, vetranie a na osvetlenie.

Je určená výpočtom nameranej spotreby energie a vyjadruje sa v číselných ukazovateľoch potreby energie v budove i primárnej energie.

Primárnou energiou sa myslí energia z obnoviteľných a neobnoviteľných zdrojov, ktorá neprešla procesom konverzie ani transformácie.

 

Energeticka hospodarnost modularnych domov

 

Energetická hospodárnosť modulárnych domov Energetické triedy budov

Každá budova je z hľadiska energetickej hospodárnosti zaradená do energetickej triedy. Zaradenie v energetickej triede, podobne ako pri spotrebičoch, umožňuje ľahšiu orientáciu a porovnávanie pre užívateľov.

Od 01.01.2016 platia prísnejšie pravidlá a požiadavky na parametre stavby. Rodinné domy sa od tohto dátumu musia stavať ako ultranízkoenergetické, kedy ich spotreba energie nesmie presiahnuť hornú hranicu energetickej triedy A1.

Podľa vyhlášky MDVRR SR č. 364/2012 Z. z., § 4 ods. 12, ktorou sa vykonáva zákon č. 555/2005 [...]

Návrat na vrchu