Blog o modulárnych domoch

8 dôvodov prečo používame studenú fóliovú strechu!

Zákazníci, ktorí prejavia záujem o naše kontajnerové domy majú často množstvo otázok, čo je samozrejme pochopiteľné. Veď plánujú investovať svoje financie do nového bývania, ktoré nie je lacnou záležitosťou a ani záležitosťou na týždeň, mesiac či rok.

Jednou z často opakujúcich sa otázok je informácia o tom, ako riešime strechu domu. Možností riešenia strechy ponúkame samozrejme viacero, ale najčastejšie používame plochú strechu zastrešenú mPVC fóliami, laicky povedané studená fóliová strecha. Dôvodov, prečo používame práve studenú fóliovú strechu máme hneď niekoľko. Avšak predtým, než opíšem jej výhody, si povedzme niečo na úvod k streche na samotných moduloch a následne o fóliovej streche na celom dome.

Mpvc stresna folia

 

8 dôvodov prečo používame studenú fóliovú strechu!

 

Poznáme niekoľko základných typov striech. Od plochej, šikmej cez sedlovú atď. Ak by ste si o dostupných typoch striech chceli prečítať viac, stačí kliknúť na náš článok “Aké typy striech rodinných domov existujú” a dočítate sa o nich viac. Vráťme sa však k našim najčastejšie používaným plochým strechám.

Pre Vašu lepšiu predstavu, každý náš modul / kontajner má okrem stien aj svoju vlastnú strechu. Avšak aj keď táto strecha obsahuje zateplenie, nie je vhodná na to, aby sa použila čisto iba táto samostatne. Je tomu tak z viacerých dôvodov. Hlavnými dvomi sú skutočnosť, že dostatočne nerieši odvod dažďovej vody a snehu, pretože nie je vyspádovaná, druhým dôvodom je akustika. Pri riešení strechy ukončenej na kontajneri trapézovým plechom, by ste počuli dopad každej kvapky, čo by iste nebolo príjemné najmä v noci. Ďalšou a nemenej dôležitou skutočnosťou je odolnosť voči poveternostným vplyvom atď..

Po umiestnení a pospájaní všetkých modulov do jedného celku sa následne montuje strecha. Tak ako som spomenul vyššie, najčastejšie teda studená fóliová. Ponúka moderné, spoľahlivé a kvalitné riešenie. Výhody tejto strechy si predstavíme v nasledujúcich ôsmich bodoch…

 

1 | Jednoduchá a rýchla montáž studenej fóliovej strechy

Jednou z mnohých výhod kontajnerovej stavby je jej rýchlosť výstavby. Aby sme zachovali tieto parametre aj pri rodinných kontajnerových domoch, hľadali sme riešenie, ktoré nás v našej práci nebude spomaľovať. Každý zákazník by najradšej býval už v deň podpisu zmluvy, s čím sa stotožňujem aj ja osobne, no z dôvodu plánovania výroby a vykonania postupných krokov to možné nie je. Pri výbere dostupných riešení strechy sme sa z hľadiska rýchlosti a jednoduchej montáže priklonili práve k používaniu studenej fóliovej strechy. Montáž takejto strechy trvá zväčša iba 3 dni!

 

2 | Skvelý pomer ceny a kvality

Studená fóliová strecha ponúka optimálny pomer ceny voči kvalite. Cenovo dostupné a prémiové kvalitné riešenie strechy mPVC fóliami umožňuje znížiť celkovú cenu stavby a tým šetriť Vaše náklady na výstavbu.

 

3 | Montáž strechy prebieha celý rok

Kontajnerové stavby majú minimum limitov, čo sa týka výstavby v ročných obdobiach. Stavby bežne realizujeme aj v zimných mesiacoch a práve studená fóliová strecha je aplikovateľná aj v tomto ročnom období.

8 dovodov preco pouzivame studenu foliovu strechu

 

4 | Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Strecha z mPVC fólií je odolná voči poveternostným vplyvom a času, čím ponúka nielen kvalitu, ale aj spoľahlivosť.

 

5 | Strecha z mPVC fólií má nízku hmotnosť

Studená fóliová strecha minimálne zaťažuje našu konštrukciu, pretože je ľahká, ale zároveň flexibilná, čím prispieva k ďalšiemu pozitívu.

 

6 | Bezúdržbová strecha

Strecha z mPVC fólií je bezúdržbovým zastrešením s dlhou životnosťou. Strechu netreba nijako ošetrovať, natierať a ani inak udržiavať.

 

7 | Široké možnosti použitia

Studená fóliová strecha ponúka niekoľko flexibilných možností vyhotovenia. Od klasickej strechy, cez pôchodznu strechu, terasovú strechu alebo vegetačnú strechu. Stačí si iba vybrať, ktorá bude pre Vaše potreby najvhodnejšia :)

 

8 | Čistá a tichá montáž strechy

Montáž strechy z mPVC fólií prebieha bez odpadu a s minimálnym hlukom.

 

Záver…

Verím, že som týmto článkom viac priblížil dôvody, prečo na naše kontajnerové domy väčšinou montujeme studené fóliové strechy z mPVC fólií.

 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
8 dôvodov prečo používame studenú fóliovú strechu!
Autor
Popis
8 dôvodov prečo používame studenú fóliovú strechu.Jednoduchá a rýchla montáž, dobrý pomer kvalita a cena, bezúdržbovosť, nízka hmotnosť a montáž po celý rok

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu