Blog o modulárnych domoch

Záhradný architekt a prečo ho využiť?

Zahradná architektúra

Či už vlastníte menší alebo väčší pozemok, každý dom by mal mať záhradu, ktorá bude v súlade so štýlom samotného domu. Mnoho ľudí však záhrade nevenuje dostatočnú pozornosť a preto býva často prepletená rôznymi štýlmi, ktoré nie sú ako celok vôbec v harmónii. V záhrade sa má človek cítiť príjemne a má vyžarovať nielen pokoj, ale Vám má vyčariť úsmev na tvári vždy, keď sa ňou prechádzate. Odpovedí na otázku “záhradný architekt a prečo ho využiť?” je hneď niekoľko…

 

Záhradný architekt a prečo ho využiť?

V prvom rade si treba uvedomiť, že nie každý z nás má estetické cítenie a vo väčšine prípadov nie sme odborníkmi na záhrady. Čo je logické, každý z nás je dobrý v tej profesii, ktorú vykonávame každý deň. Aby Vaša budúca záhrada nepôsobila neusporiadane a chaoticky, vložte jej naprojektovanie a realizáciu do rúk špičkového záhradného architekta.

Dobrý záhradný architekt vie vždy ponúknuť najideálnejšie riešenie Vašej záhrady. Nie je nič horšie, ak si dáte postaviť moderný dom a Vašu záhradu spravíte do vidieckeho štýlu, ktorý vôbec so samotným domom nebude korešpondovať.

Záhrada je žijúci organizmus a preto musíte mať presnú predstavu, ako bude vyzerať v budúcnosti po jej realizácii. Záhradný architekt vždy rozvhrne priestor presne podľa možností, ktoré daný pozemok ponúka. Na základe skutočného stavu vie naprojektovať záhradu tak, aby odzrkadlovala cítenie a životný štýl svojich majiteľov.

Architekt vkusne vyberie nielen rastliny, ale aj materiály, ktoré záhradu spravia jedinečnou. Napríklad na niektorých pozemkoch je možné vytvoriť kaskády a v každej z nich nasadiť iné rastliny a kvety, no je potrebné zachovať harmóniu jedného celku. Na inom zas toto riešenie nie je možné. A presne tieto detaily, ktoré robia záhrady jedinečnými vie architekt svojimi poznatkami a skúsenosťami pretaviť do reality.

Rastliny, kvety, stromy kvitnú každé v inom čase a každé v inom čase aj odkvitnú. Preto využitie služieb skúseného architekta je na nezaplatenie. Starostlivým výberom jednotlivých rastlín, kvetov a stromov dokáže ponúknuť také riešenie, aby Vaša záhrada “hýrila” farbami počas celej jari, leta až do neskorej jesene. Do tradičnej záhrady sa hodí živý plot, popínavé rastliny, no v prípade modernej záhrady už nie sú až takým ideálnym riešením.

Ako aj pri výbere rastlín, tak aj pri výbere použitých materiálov treba veľmi starostlivo vyberať, ktoré budú vo Vašej záhrade použité. Niekde sa hodí pravidelná geometria, inde je zas potrebné použiť atypické tvary. V tradičnej záhrade sa veľmi dobre dajú kombinovať prírodné materiály ako je drevo, kameň či kov alebo tehlový obklad. Kdežto pri modernej záhrade sa treba viac sústrediť na nové materiály, ktoré oživia záhradu a pridajú jej šmrnc.

Samozrejme aj v modernej záhrade sa dajú použiť tradičné prvky alebo naopak pri klasickej záhrade moderné prvky. Ale všetko treba vedieť s citom skombinovať, aby vo Vašej záhrade nebolo použitých rôznych materiálov a tvarov priveľa.

Preto Vám odporúčame pred samotnou realizáciou sa poradiť so záhradným architektom, ktorý Vám ponúkne riešenie “šité na mieru” presne podľa Vášho pozemku, Vašich predstáv a Vášho životného štýlu, ktorým žijete.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Záhradný architekt a prečo ho využiť?
Autor
Popis
Odpovedí na otázku "záhradný architekt a prečo ho využiť" je hneď niekoľko. Dobrý záhradný architekt vie vždy ponúknuť najideálnejšie riešenie Vašej záhrady

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu