Blog o modulárnych domoch

XYZ dôvodov, prečo bývať v dome

Prečo bývať v dome

Možno uvažujete o novom bývaní a možno ste si už aj spísali jednotlivé výhody a nevýhody bývania v byte v porovnaní s bývaním v rodinnom dome. Obe majú svoje klady a aj zápory, preto by sme sa s Vami radi podelili o náš pohľad. Možno Vám tento článok nakoniec pomôže aj pri výbere.

Každý z nás má iné preferencie, čo sa týka bývania. Jednému vyhovuje, že má súkromie, inému zas, že sa nemusí starať o okolie svojho domu. Pohľadov na bývanie v dome a na bývanie v byte je veľa, ale my Vám prinášame tie najčastejšie.

 

XYZ dôvodov, prečo bývať v dome

Bývanie v rodinnom dome prináša niekoľko výhod, ktoré v byte proste nebudete mať…

Ak bývate v rodinnom dome, nikto Vás nebude rušiť dupotaním a robením hluku, ako tomu býva často v panelákových bytoch. A samozrejme aj z opačného pohľadu, Vy nebudete rušiť Vašich susedov, aj keby ste si robili párty do 4tej ráno každý deň. Nemusíte sa tak obmedzovať na nočný kľud a stišovať Vaše domáce kino, keď pozeráte Váš obľúbený film dlho do noci.

dome máte omnoho viac priestoru, či už na bývanie alebo na odkladanie Vašich osobných vecí.

Svoj dom si dáte naprojektovať architektom presne podľa Vašich predstáv a snov. Byt sa postaviť, prípadne prestavať úplne podľa Vašich snov nedá.

V dome si regulujete energie podľa Vašich potrieb. Ak je Vám zima v septembri, proste si zakúrite, ak ste naopak “horkokrvný”, vypnete kúrenie kedy chcete. Neplatíte tak za susedov a aj vtedy keď to nepotrebujete. A samozrejme pri montovaných domoch často ušetríte nemalé finančné prostriedky tým, že sú nízkoenergetické a náklady sa pohybujú rádovo o niekoľko desiatok eur nižšie.

Von z domu vybehnete kedy sa Vám zachce. Máte svoju vlastnú záhradu, do ktorej môžete vybehnúť trebárs aj holý, ak chcete. Skúste však výjsť pre Váš panelák holý, zrejme nebudú mať susedia pochopenie :)

Môžete mať vlastnú záhradu, v ktorej nemusíte pestovať iba zeleninu. Môžete v nej mať anglický trávniček, kvety, kríčky, gril, bazén, presne to, čo Vám vyhovuje. Chcete ovocný strom a čerstvé ovocie? Nie je problém. V byte je však pestovanie bio potravín takmer nemožné.

Máte malé deti? Žiaden problém, otvoríte dvere a viete, že na Vašej záhrade sú v bezpečí. Niet nad to, keď môžete pokojne variť alebo sa venovať svojim záľubám bez toho, aby ste mali stres, čo sa Vašim ratolestiam môže stať na verejnom ihrisku.

Súkromie. To je jednou z najväčších výhod, ktoré prináša bývanie v rodinnom dome. Nikto Vás “neotravuje”.

Parkovanie. Ďalšia nemenej dôležitá výhoda. Keď prídete domov, nemusíte ešte pol hodinu krúžiť okolo domu a hľadať malinké miestečko, kde zaparkujete svojho motorového tátoša. Vždy máte voľné miesto, aj keby zrovna sused parkoval u Vás :)

Garáž je nepochybne skvelou investíciou v prípade bývania v rodinnom dome. V zime nemusíte rozmrazovať okná, nemusíte si dávať rukavice na ruky, aby ste mohli šoférovať. To isté platí v lete. Príjemná teplota v aute, žiadne rozpálené auto.

Nehrozí, že by Vás susedia vytopili, lebo žiadnych zhora nemáte. Nebudete tak musieť riešiť prípadné nepríjemnosti s Vašim susedom.

Cena za nehnuteľnosť. Tá je veľmi porovnateľná v prípade kúpy bytu a výstavby domu na kľúč. Cena rodinného domu na kľúč sa pohybuje približne na rovnakej úrovni ako cena za byt. Dať 120.000 € za byt alebo za dom je veľký rozdiel.

Komfort bývania v rodinnom dome. Predstavte si tú pohodičku kedykoľvek po robote a cez víkendy. Bazén je pripravený a lehátka tiež. Obedujte v nedeľu pod holým nebom alebo kľudne aj cez týždeň po robote.
Samozrejme výhod bývania v dome je omnoho viac. Nevýhodou môže byť celková starostlivosť o dom, pretože o dom sa treba starať pravidelne. Nemusíte to robiť Vy osobne, existuje veľa firiem, ktoré sa zaoberajú správou aj rodinných domov.
Poznáte aj ďalšie nevyhódy okrem tej starostlivosti? My ani nie a to nechceme preferovať rodinný dom len preto, lebo ich realizujeme. Ak máte nejaké ďalšie nevýhody, napíšte nám a radi ich doplníme.
Rozhodnutie o bývaní je čisto len a len na Vás. No potrebujete ešte viac argumentov, prečo bývať radšej v rodinnom dome ako v byte?
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
XYZ dôvodov, prečo bývať v dome
Autor
Popis
Dôvodov, prečo bývať v dome je niekoľko. Od úplného súkromia a komfortu, až po voľné parkovacie miesto kedykoľvek keď prídete domov. Všetky výhody nájdete..

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu