Blog o modulárnych domoch

Rodinný dom na mieru podľa Vašich snov

Rodinný dom na mieru

V dnešnej dobe sa ešte stále stretávame s tým, že by ľudia najradšej kúpili hotový katalógový projekt a na základe neho by si chceli dať postaviť svoj dom. O tom aké nevýhody prináša kúpa katalógového projektu sme písali už v článku projekt od architekta alebo katalógový dom, ale napriek tomu sa skúste zamyslieť. Chceli by ste bývať v dome, ktorý si vysníval niekto iný? Chceli by ste mať rovnaký dom ako má možno Váš sused? Predpokladám, že je Vaša odpoveď záporná a preto je namieste ešte jedna otázka. Prečo potom nezrealizovať Vaše sny a predstavy tak, ako to vyhovuje Vám a to presne na mieru?

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že kúpou katalógového projektu robia kompromis. Kompromis preto, lebo tieto projekty nebývajú na 100% vyhovujúce ich predstavám, no napriek tomu ten kompromis nepochopiteľne podstúpia. Potom o niekoľko rokov svoj “vysnívaný” dom aj tak prerábajú, pristavujú, búrajú priečky a v konečnom dôsledku cena celej investície narastie viac, ako keby si ju dali postaviť hneď na začiatku podľa svojho ideálu.

 

Rodinný dom na mieru

 

Rodinný dom na mieru prináša mnoho pozitív. Ponúka riešenie “šité presne na mieru”. To znamená, že sa nemusia robiť kompromisy a nijako sa nemusíte obmedzovať. So špičkovým architektom je možné navrhnúť všetko tak, ako sa Vám páči a ako to Vám vyhovuje. Nebudete tak musieť v budúcnosti rozširovať alebo dispozične meniť priestory, najmä kúpeľne a kuchyne. Tieto dve miestnosti sú vo všeobecnosti najviac prerábané.

Kuchynská linka, spotrebiče v nej a tak isto aj kúpelňa s obkladmi a dlažbami sú jednými z najdrahších z celého domu. Ak ich urobíte podľa svojich predstáv na začiatku, nebudete musieť o pár rokov neskôr rozmýšľať nad ich rekonštrukciou. Architekt Vám vie navrhnúť priestory s dôrazom na Vaše potreby v budúcnosti. Možno momentálne Vám postačia 2 izby – spálňa a detská izba, no Vaše malé deti jedného dňa vyrastú a Vy budete musieť riešiť nedostatok priestoru, málo izieb a podobne.

Napriek tomu, že si dáte postaviť dom na mieru sa môžu Vaše potreby v budúcnosti výrazne zmeniť. Výstavba domu z oceľovej konštrukcie však ponúka jednoduché rozšírenie stavby kedykoľvek a to bez zdĺhavej a finančne náročnej prestavby. Väčšina materiálov používaných pri výstavbe domu z oceľovej konštrukcie je recykľovateľná a preto je možné celú konštrukciu jednoducho rozobrať a znova postaviť. Ušetríte nielen peniaze, ale aj čas.

Ak by ste teda mali po niekoľkých rokoch potrebu prerobiť dom, je prestavba domu z oceľovej konštrukcie oveľa menej náročná ako pri použití klasických materiálov. Jednoduchá a ekologická rozšíriteľnosť stavby sú len ďalšími výhodami týchto montovaných domov.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Rodinný dom na mieru podľa Vašich snov
Autor
Popis
Rodinný dom na mieru prináša mnoho pozitív. Ponúka riešenie šité presne na mieru, čo znamená, že sa nemusia robiť kompromisy a nijako sa nemusíte obmedzovať.

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu