Blog o modulárnych domoch

Prečo stavať dom z oceľovej konštrukcie?

Dom z oceľovej konštrukcie

Často dostávame otázky od našich klientov, prečo zvoliť práve výstavbu domu z oceľovej konštrukcie a nie dom z klasický materiálov. Možno sa aj Vy neviete rozhodnúť a preto Vám prinášame článok o tom aké výhody majú domy z oceľovej konštrukcie.

 

Prečo stavať dom z oceľovej konštrukcie

 

Prvá výhoda – rýchlosť výstavby domu

Jednou z najväčších výhod výstavby domu z oceľovej konštrukcie je nepochybne rýchlosť jej výstavby. V dnešnom uponáhľanom svete sa nikomu nechce čakať mesiace či dokonca roky na to, kým sa bude môcť nasťahovať do svojho vysnívaného domu. Celá výstavba domu z oceľovej konštrukcie, tak môže reálne trvať 2 alebo 3 mesiace od finálneho odsúhlasenia projektu klientom. Ako sa hovorí, čas sú peniaze a my chceme šetriť nielen čas, ale aj peniaze našim klientom.

 

Druhá výhoda – jednoduchá rozšíriteľnosť domu

Ďalšou výhodou domu z oceľovej konštrukcie je jednoduchá rozšíriteľnosť stavby kedykoľvek v budúcnosti, jednoduchá demontáž v prípade potreby a samozrejme recyklovateľnosť použitého kovového materiálu. Oceľ je prírodným materiálom (surovinou je železná ruda). Železo je z chemického hľadiska základom ocele a je súčasťou zemskej kôry, preto konečný produkt nemá negatívny vplyv na životné prostredie.

Zároveň vďaka nízkej hmotnosti, nezaťažuje stavba z oceľovej konštrukcie základy domu tak, ako tomu je pri voľbe klasických materiálov. Nosné steny tvoria väčšinou iba obvodové múry a vnútorné steny sa tak dajú variabilne a rýchlo zmeniť podľa potreby.

 

Tretia výhoda – možnosť vyhotovenia atypických tvarov domu

Vzhľadom na ľahkú tvárnosť konštrukcie je možné vyhotoviť atypické tvary, ktoré pri klasických materiáloch sú náročné alebo dokonca nezhotoviteľné.

 

Štvrtá výhoda – presne stanovená cena výstavby domu vopred

Ďalšou nespornou výhodou je presné stanovenie ceny výstavby domu v zmluve. Finálnu cenu Vám pri klasickej výstavbe nikto presne nevypočíta a negarantuje.

 

Piata výhoda – možnosť výstavby domu aj v zimných mesiacoch

Čo je dôležité pri výstavbe domu z oceľovej konštrukcie je možnosť výstavby aj v zimných mesiacoch, netreba tak čakať na dobré počasie a tým pádom nedochádza k zbytočným prestojom.

 

Šiesta výhoda – nízkoenergetická náročnosť domu

Taktiež výhodou domu z oceľovej konštrukcie je jeho nízkoenergetická náročnosť. V dnešnej dobe čoraz drahších energií ušetríte nemalé finančné prostriedky na vykurovanie.

 

Siedma výhoda – minimalizujeme vplyv na životné prostredie a okolie stavby

Vzhľadom na prípravu všetkých stien vo výrobnej hale je minimálne narušené okolie staveniska, čím minimalizujeme vplyv na životné prostredie a samotnú prírodu.
Ak by ste potrebovali odpovede na ďalšie otázky, sme Vám plne k dispozícii. Stačí nás iba kontaktovať…
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Prečo stavať dom z oceľovej konštrukcie?
Autor
Popis
Dôvodov prečo stavať dom z oceľovej konštrukcie je mnoho. Od rýchlosti výstavby, vopred presne stanovenej ceny domu, až po výstavbu aj v zimných mesiacoch

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu