Blog o modulárnych domoch

Moderná fasáda domu v 21. storočí

Použité materiály, farby a dizajn vonkajšieho obalu rodinného domu slúžia nielen na prvý náznak toho, aký štýl bývania preferuje jeho majiteľ, ale okrem estetickej funkcie plní množstvo iných a užitočnejších funkcií. Moderná fasáda domu v 21. storočí môže byť realizovaná niekoľkými dostupnými riešeniami a tie najpoužívanejšie Vám prinášame v našom ďalšom článku.

Kamenna fasada rodinneho domu

 

 

Moderná fasáda domu v 21. storočí

 

Tak ako sme spomenuli vyššie, vonkajšia vrstva fasády slúži nielen ako estetická vrstva, ale zároveň chráni rodinný dom aj pred pôsobením poveternostných vplyvov. Rovnako ako pri použití kvalitných materiálov pri výstavbe, treba dbať aj na kvalitu fasády. Tá následne pomáha dosahovať správnu priedušnosť stavby, ktorá predchádza hromadeniu vlhkosti či už vo vnútri obytného priestoru alebo medzi jednotlivými vrstvami obvodových múrov.

V dnešnej dobe nemáme pri vonkajšej fasáde na výber iba klasickú omietku, drevo či kameň. Postupným zdokonaľovaním nových technológií sa čoraz viac do popredia dostávajú práve tieto nové, ktoré ponúkajú revolučné riešenia. Poďme, ale od klasiky k tým modernejším riešeniam…

 

Klasická omietková fasáda rodinného domu

Súčasné riešenia klasickej omietkovej fasády ponúkajú technológiu výroby a aplikácie tak, aby boli dostatočne vodoodolné, dobre paropriepustné, odolné proti UV žiareniu a zároveň, aby si uchovávali rovnakú farbu aj po dlhšom časovom pôsobení poveternostných vplyvov. Klasické omietkové fasády v dnešnej dobe dokážu úspešne bojovať aj proti vlhkosti a tvorbe plesní. V 21. storočí už dávno nie sú moderné iba biele omietky. Na fasádu môžete aplikovať farby od výmyslu sveta. Fantázii sa medze nekladú, no dbajte na to, aby Váš budúci dom nebol farebný ako kanárik :)

Klasicka fasada rodinneho domu

 

 

Drevená fasáda rodinného domu

Drevo sa nepoužíva len ako stavebný materiál, ale všetci dobre vieme, že aj ako obklad tvoriaci vonkajšiu fasádu domu. Drevo je klasickým materiálom používaným v stavebníctve už dlhé obdobie, no má aj svoje nevýhody. Tou nevýhodou je hlavne nutnosť pravidelného ošetrovania, čo nie každému majiteľovi pri jeho výbere napadne. Samozrejme drevo má svojich zástancov a patrí medzi obľúbené obklady. Prirodzená estetická stránka je z druhej strany na nezaplatenie.

Drevena fasada rodinneho domu

 

 

Tehlový obklad fasády na rodinnom dome

Rustikálny vzhľad domu možno dosiahnuť práve tehlovým obkladom. Ak sa bavíme o modulárnych domoch z oceľových konštrukcií, kde stavebným prvkom nie je samotná tehla, môžeme o nej hovoriť iba v prípade použitia obkladu. V prípade klasickej výstavby z tehál je možné tehly nechať neomietnuté a teda priznať stavebný prvok. V ponuke stavebníctiev nájdete tehlové obklady v rôznej farebnosti a odtieňoch. Každý zákazník inklinuje k inej fasáde. Ak patríte medzi vyznávačov tehlového obkladu, máme pre Vás jednu pozitívnu správu. Tehlová fasáda je bezúdržbová :)

Tehlova fasada rodinneho domu

 

 

Vláknocementová fasáda rodinného domu

Vláknocementová fasáda pozostáva z niekoľkých surovín ako cement, mletý vápenec, pevnostné vlákna, voda a vzduch. Vzhľadom na použité suroviny sú vláknocementové fasádne dosky recykľovateľné a sú bezúdržbové. Ich farba je daná už pri výrobe a sú dostatočne pevné v pomerne tenkej hrúbke 8 mm. Vláknocementové dosky sa upevňujú formou odvetranej fasády a ľahko sa dajú kombinovať s inými materiálmi, ako je napr. drevo alebo kameň.

Vlaknocementova fasada rodinneho domu

 

 

Sklenená fasáda rodinného domu

Sklenené plochy sa využívajú na prirodzené získavanie tepelnej energie zo slnka a často sa aplikujú na južných častiach fasády domu. Sklo sa vo väčšine prípadov používa transparentné a vytvára pekný estetický efekt. Jednoducho sa kombinuje s drevom, kameňom, kovom… Záleží iba na preferenciách majiteľa domu.

Sklenena fasada rodinneho domu

 

 

Plechová fasáda rodinného domu

Plechová fasáda už nie je len súčasťou priemyselných budov, ale nachádza si uplatnenie čoraz častejšie aj pri výstavbe rodinných domov. Kvalitná plechová fasáda môže byť realizovaná kvalitným titánzinkom, hliníkom alebo nehrdzavejúcou oceľou.

Plechova fasada rodinneho domu

 

 

V článku som spomenul najčastejšie aplikácie vonkajších fasád rodiných domov, ktoré sa v súčasnosti využívajú. Pri ich výbere by ste sa mali určite vopred poradiť s odborníkmi. Lebo pre nízkoenergetický rodinný dom a pasívny dom sa používajú iné materiály, ako napríklad pri klasickej tehle. Aby ste dosiahli čo najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti a ideálnu klímu, je potrebné viac ako len zvoliť materiál, ktorý sa Vám páči :)

 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Moderná fasáda domu v 21. storočí
Autor
Popis
Moderná fasáda domu v 21. storočí môže byť realizovaná niekoľkými dostupnými riešeniami a tie najpoužívanejšie Vám prinášame v našom ďalšom článku.

2 Poznámky

 • daniela.demovicova@gmail.com'
  daniela| 9. jún 2016 at 17:19Odpovedať

  prosim vas, dobre rozumiem, ze steny domu pozostavaju z ocelovych platni? dakujem za odpoved

  • info@modularnedomy.sk'
   Ladislav Brieška| 11. jún 2016 at 10:35Odpovedať

   Dobrý deň prajem,

   skelet domu je z oceľovej konštrukcie, ktorá je vyrobená z oceľových profilov, nie z oceľových platní. Vnútorná stena je zo sádrokartónu a vonkajšia podľa toho, akú si vyberiete. Môžete mať klasickú omietku, dom obložený drevom, plechom, fundermaxom…
   Pre lepšiu predstavu, orientačnú schému zloženia steny nájdete na podstránke http://www.modularnedomy.sk/technicke-parametre-domu/
   Pekný deň.

   Ladislav

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu