Blog o modulárnych domoch

Konštrukcia Eiffelovej veže

Konštrukcia Eiffelovej veže
Architekt Eiffelovej veže: Gustave Eiffel
Krajina umiestnenia: Francúzsko
Mesto umiestnenia Eiffelovej veže: Paríž
Konštrukcia Eiffelovej veže: oceľová konštrukcia
Výška Eiffelovej veže: 300.65 metrov

Eiffelova veža v Paríži je jednou z najobľúbenejších monumentov na svete.
Práce na projekte Eiffelovej veže započali v januári roku 1887 a ukončené boli o 21 mesiacov neskôr v roku 1889.

 

Konštrukcia Eiffelovej veže

Všetkých 18.000 kusov konštrukcie bolo vyrobených vo fabrike Gustava Eiffela priamo v Paríži. Eiffel zostavil celý tím pracovníkov, ktorí boli zodpovední iba za výstavbu veže.

Architekti použili veľmi špeciálnu techniku. Najprv boli jednotlivé kusy navrhnuté na ich spájanie použitím skrutiek, neskôr však boli nahradené nitmi. Oceľová konštrukcia pozostáva zo štyroch masívnych klenutých piliérov, ktoré sú ukotvené na murované základy.

Eiffelova veža bola najvyššou budovou na svete do roku 1930, kedy ju nahradila budova Chrysler Building v USA. Veža váži 10.000 ton a bola naprojektovaná a postavená tak, aby sa vychyľovala v prípade silného vetra.

Eiffelova veža nie je len vežou slúžiacou pre turistov. Je na nej umiestnené meteorologické laboratórium na treťom poschodí, ktorú môžu študenti využívať na svoj výskum. V roku 1910 využívalo francúzske vojsko vežu na komunikáciu s ľoďami a na odvracanie útokov nepriateľov počas prvej svetovej vojny. Taktiež sa z veže vysiela rádiový a televízny signál.

Eiffelova veža nie je klasickou budovou. Je to stavba, ktorá je jedinečná! Milióny návštevníkov prichádzajú každý rok, aby si mohli prezrieť túto masívnu konštrukciu a urobiť si pri nej a z nej fotky do svojho albumu.

Svojim dizajnom a použitým stavebným materiálom dokazuje, že oceľová konštrukcia je ideálnym stavebným prvkom. Aj keď má Eiffelova veža iba základnú povrchovú úpravu a je vystavená vonkajším poveternostným vplyvom, je po 125 rokoch stále pevnou a odolnou konštrukciou.

Naše budovy postavené z oceľových konštrukcií sú zaizolované a majú tú najvyššiu povrchovú úpravu, aká sa momentálne dá použiť. Myslím, že neexistuje vhodnejší príklad ako je Eiffelova veža, ak niekto pochybuje o kvalite a životnosti domu z oceľovej konštrukcie.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Konštrukcia Eiffelovej veže
Autor
Popis
Konštrukcia Eiffelovej veže a konštrukcia našich budov je z rovnakého materiálu. Len s tým rozdielom, že Eiffelovka je natretá iba základným náterom, kdežto

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu