Blog o modulárnych domoch

Fakty a mýty o modulárnych stavbách

Fakty a mýty o modulárnych stavbách

Existuje mnoho mýtov, ktoré o modulárnych stavbách kolujú aj v našich končinách. Niektoré sú pravdivé, iné sú zas vymyslené a šíria sa rýchlosťou blesku. Aby ste sa v nich vedeli lepšie zoorientovať, prinášame Vám tie najčastejšie, s ktorými sa stretávame v praxi.

 

Fakty a mýty o modulárnych stavbách

 

Mýtus číslo 1 – Modulárne konštrukcie sú obmedzené len na jednoduché stavby

Fakt – Modulárne stavby sú stavané ako komplexný systém, ktorý sa dá jednoducho kedykoľvek v budúcnosti zmeniť podľa potreby. Modulárne stavby sa stavajú aj ako niekoľko poschodové budovy, nielen jedno či dvojpodlažné!

Mýtus číslo 2 – Výstavba budovy z oceľovej konštrukcie nešetrí čas

Fakt – Modulárne stavby šetria až 40 % času oproti klasickej výstavbe. Dôvodom šetrenia času je hlavne príprava jednotlivých modulov priamo vo fabrike a výstavba nezávislá od počasia a poveternostných vplyvov. Vzhľadom na prípravu modulov vo fabrike sa dajú paralelne vykonávať rôzne stavebné práce, pričom pri klasickej stavbe to možné väčšinou nie je.

Mýtus číslo 3 – Modulárne stavby nie sú vhodné pre životné prostredie

Fakt – Modulárne stavby sú v podstate vhodnejšie pre životné prostredie ako klasické budovy z tehál. Modulárna konštrukcia produkuje menej odpadu a väčšina použitých materiálov je recyklovateľná. Oproti klasickým materiálom, stavby z oceľových skeletov produkujú až o 90 % menej odpadu a tým výraznou mierou menej vplývajú na životné prostredie. Z druhej strany, modulárne stavby je možné kedykoľvek rozobrať a použiť na inom mieste, kdežto klasickú stavbu musíte zbúrať a postaviť z nových materiálov. Modulárna stavba má menší vplyv aj na okolie stavby, nielen čo sa týka hluku, ale aj čistoty výstavby a minimálneho dopravného obmedzenia.

Mýtus číslo 4 – Modulárne stavby nemožno prispôsobovať podľa požiadavky a vytvoriť tak špecifickú budovu

Fakt – Modulárne stavby sa dajú dokonca omnoho lepšie prispôsobiť často náročným požiadavkám klientov a aj architektov. Klasické materiály neohnete a neprispôsobíte tak, ako sa dajú tvarovať oceľové konštrukcie. Nielen interiér, ale aj exteriér modulárnych stavieb tak môže byť prispôsobený podľa potrieb klienta. Modulárne stavby sa pritom dajú využiť pre rôzne odvetvia, nielen pre výstavbu rodinných domov či bytoviek. Často sa používajú pre rýchlu výstavbu škôl, skôlok, kancelárií, administratívnych budov, hotelov, lekárskych pracovísk, reštaurácií atď.

Mýtus číslo 5 – Modulárne stavby sú len dočasnými stavbami a nemajú takú vysokú kvalitu realizácie ako budovy z tradičných stavebných materiálov.

Fakt – Modulárne stavby môžu byť dočasné, ale aj trvalé a sú konštruované a navrhnuté tak, aby vydržali tak dlho ako budovy z klasických materiálov. Vzhľadom na prípravu vo fabrike sú spracované tak, aby spĺňali aj tie najprísnejšie kvalitatívne požiadavky a normy.

Mýtus číslo 6 – Modulárne stavby nie sú energeticky úsporné

Fakt – Budovy z modulárnych oceľových skeletov poskytujú kvalitné, zdravé, komfortné, energeticky nenáročné riešenie, ktoré má minimálny vplyv na životné prostredie.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
Fakty a mýty o modulárnych stavbách
Autor
Popis
Prečítajte si najčastejšie fakty a mýty o modulárnych stavbách, ktoré kolujú medzi ľudmi. Urobte si svoj vlastný názor na modulárne domy

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu