Blog o modulárnych domoch

10 vecí, do ktorých investovať pri výstavbe domu

Veci do ktorých investovať

V prípade, že si plánujete postaviť rodinný dom, skúste sa zamyslieť aj nad tým, do čoho všetkého by ste ešte mali okrem výstavby samotného domu investovať Vaše peniaze a Vašu energiu. Mnoho ľudí nerieši napríklad kvalitu pozemku, jeho polohu, či vnútorné vybavenie domu. Väčšina peňazí sa investuje do samotnej výstavby a na kvalitné zariadenie či prevedenie jednotlivých obytných miestností skrátka nezostane priestor. Preto sme sa rozhodli Vám priblížiť skutočnosti, nad ktorými by ste sa mali aspoň zamyslieť, lebo často tieto skutočnosti riešia ľudia až po postavení domu. Narozdiel od nich, Vy môžete byť už dopredu pripravení :)

 

10 vecí, do ktorých investovať pri výstavbe domu

 

1. pozemok

Čo sa týka pozemku vždy zvážte či ide o kvalitný pozemok. Je to pre Vás investícia do budúcna a Vy na nej nezískate v budúcnosti pri jej prípadnom predaji, ale pri jej kúpe. O tom ako si vybrať kvalitný pozemok sme už na našom blogu písali, ak teda máte záujem si podrobnejšie preštudovať informácie kliknite na článok “ako si vybrať kvalitný pozemok”. Netreba myslieť iba na vybudovanú infraštruktúru a vybavenosť v okolí pozemku. Zvážte aj to, či sa v budúcnosti nechystá v okolí napríklad výstavba vysokého domu, ktorý môže Vašej nehnuteľnosti znížiť hodnotu a podobne. Kvalitné pozemky sú drahšie, no o to sa Vám investícia vráti.

2. architektúra domu

Mnoho ľudí uvažuje aj v dnešnej dobe o kúpe katalógového domu. Nehovoríme, že to je nesprávne, ale prečo by ste mali mať rovnaký dom ako má Váš sused? Veď možností riešenia Vašej budúcej nehnuteľnosti je nekonečne veľa. Dajte vyniknúť Vášmu domu nad ostatnými vo Vašej ulici. Využitie služieb špičkového architekta sa Vám v mnohých smeroch vráti, tak prečo teda neinvestovať do seba samého?

3. kuchyňa

Kuchyňa je jednou z najobývanejších priestorov celého domu. Navrhnite si ju nielen na pohľad, ale hlavne aj z funkčného hľadiska. Najmä ženy trávia v kuchyni veľa času. Život si treba uľahčiť, nie si ho komplikovať. Ak Vaša žena túži po umývačke riadu, tak jej ju doprajte. Čo na tom, že ste momentálne iba dvaja? V budúcnosti sa Vaša rodina rozrastie a Vy tohto skvelého pomocníka oceníte. Neverili by ste koľko času ušetríte neumývaním riadu. Využite tento čas lepšie, lepšie pre svoju rodinu a svojho partnera.

4. kúpeľna

Kúpeľna rovnako ako kuchyňa nemôže byť navrhnutá len pre pohľadenie Vašej duše. Musí byť riešená tak, aby spĺňala účel, pre ktorý je navrhnutá. Už len také zrkadlo v sprche spolu so sedacím priestorom môže byť pre Váš komfort pri holení nôh či intímnych partií neskutočným pomocníkom. Nehovoriac o dostatočnom odkladacom priestore v kúpeľni na všetky kozmetické potreby. Aj menšia kúpeľňa sa dá využiť tak, aby nepôsobila stiesnene, ale zároveň aby Vám poskytovala požadovaný komfort.

5. obývačka

Veľmi dôležitá miestnosť, v ktorej sa deň čo deň stretáva celá rodina. Preto by mala byť vybavená nielen kvalitným, ale aj pohodlným nábytkom, pri ktorom sa budete cítiť pohodlne a budete si môcť užívať vzácne chvíle s Vašou rodinou. Mala by byť dostatočne veľká, aby v prípade väčšieho počtu ľudí nebol problém, kde koho usadíte. Ak patríte medzi tých, ktorí radi robia rodinné oslavy doma, myslite na tento fakt už pri projektovaní a komunikácii s architektom.

6. veľkosť miestností

Tak ako v prípade obývačky, myslite na veľkosť jednotlivých miestností, spální, prípadne aj pracovne, ak pracujete z domu. Premýšľajte do budúcna ako veľká rodina budete za 5 či 10 rokov, aby ste nemuseli v budúcnosti rozširovať dom, pre nedostatok miestností, prípadne pre ich veľkosť.

7. úložný priestor

Mnoho ľudí podceňuje veľkosť úložného priestoru po celom dome. Neverili by ste, že za 15 či 30 rokov, koľko vecí človek dokáže takpovediac “naškrečkovať”. Samozrejme často ide o nepotrebné veci, ale napriek tomu myslite dopredu. Úložného priestoru nikdy nie je dostatok.

8. garáž

Podľa nášho názoru by mala byť garáž súčasťou každého rodinného domu. Niet nad to, keď v zime nemusíte odmražovať okná alebo odpratávať sneh a v lete nasadnete do auta s príjemnou teplotou bez rozhorúčených sedadiel a volantu. Ak aj nemáte momentálne auto, o garáži rozhodne uvažujte a to nielen o jedno, ale rovno dvojgaráži. Ak aj nebudete v garáži parkovať automobil, získate tak minimálne ďalší úložný priestor.

9. záhrada

Pekná záhrada navrhnutá a zrealizovaná architektom je neoceniteľná. Každý z nás pozná ten príjemný pocit, keď vkročil do záhrady zrealizovanej záhradným architektom. V každom ročnom období môže byť Vaša záhrada rajom. Ak ju prenecháte skúsenému architektovi, určite sa v nej budete cítiť skvele nielen Vy, ale aj Vaši priatelia, ktorí Vás budú navštevovať.

10. plot a zábradlie

Plot a zábradlie rieši väčšina ľudí ako posledné. Je to logické, no tiež by ste vo svojom rozpočte mali počítať s touto položkou. Kvalitný a dizajnom príťažlivý plot nestojí zopár eur a preto by ste to mali mať na zreteli.

Veríme, že Vám tieto naše TIPY pomohli sa zamyslieť a lepšie si predstaviť, na čo všetko okrem samotného domu treba pri výstavbe myslieť.
 

Túžite po modernom, elegantnom a štýlovom domčeku?

Stačí nás kontaktovať a spolu nájdeme ideálne riešenie pre Vás a Vaše potreby…

Modulárny dom podľa vlastných predstáv

Modularny dom M 04

Polia vyznačené * sú povinné

 

Sumár
Názov článku
10 vecí, do ktorých investovať pri výstavbe domu
Autor
Popis
Chcete využiť Vaše peniaze na výstavbu rodinného domu efektívne? Tak si určite prečítajte článok obsahujúci 10 vecí, do ktorých investovať pri výstavbe domu

Okomentovať

Váš e-mail nebude publikovaný.*Môžete použiť tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Návrat na vrchu